Šios dienos vardadieniai:
Dienos patarlė

Būkite atsargūs: šiandien šalyje siaus stiprus vėjas

isvartaŠiandien Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas gavo Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos perspėjimą, kad liepos 15 d. 9–12 val. Lietuvoje pradės stiprėti vakarinių krypčių vėjas, gūsiai daug kur sieks 15–18 m/s, pajūryje – 20–22 m/s. Pranešimas apie tai per Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemą vakarinių rajonų gyventojams buvo išsiųstas į mobiliuosius telefonus.

Ugniagesiai gelbėtojai prašo gyventojų būti atsargių, nes pučiant stipriam vėjui gali sutrikti elektros energijos tiekimas, virsti dideli medžiai, lūžti jų šakos.

Ugniagesiai pataria išnešti iš balkonų daiktus, kuriuos gali pakelti vėjas, nestovėti po aukštais medžiais, prie elektros linijų, nestatyti automobilių po medžiais, neliesti ant laidų užvirtusių medžių, nes tai gali kelti pavojų gyvybei.

Žaibuojant ir griaudžiant taip pat patartina pasilikti namuose, uždaryti langus, duris, dūmtraukių sklendes, ventiliacines angas, kad nebūtų skersvėjų, galinčių pritraukti kamuolinį žaibą.

Būtina išjungti visus elektros prietaisus, antenas, nekalbėti telefonu.

Perkūnijos metu pavojinga liesti metalines pastato konstrukcijas, vamzdynus, būti arti elektros laidų, antenų, langų, durų, namo lauko sienų, šalia kurių auga dideli medžiai.

Nuo žaibo patikimai apsaugo ir automobilis, tik reikia užsidaryti langus ir nesiliesti prie jo metalinių konstrukcijų.

Jeigu audra užklupo lauke, nesislėpkite po aukštais pavieniais medžiais, prie stulpų ar pastatų sienų, neieškokite prieglobsčio šalia žaibolaidžių, metalinių bokštų ar aukštų kaminų, venkite aukštesnių atvirų vietų.

Žaibuojant ypač pavojinga būti šalia vandens telkinių. Perkūnijai užklupus maudantis, žvejojant ar besiirstant valtimi, nedelsiant skubėkite į krantą.

Griaudžiant nebėgiokite, nevažiuokite motociklu ar dviračiu, nelaikykite rankose metalinių daiktų.

Pamačius kamuolinį žaibą, elkitės ramiai, nejudėkite ir prie jo nesiartinkite, nebandykite paliesti jo kokiu nors daiktu, nes gali įvykti sprogimas. Taip pat nebandykite nuo jo bėgti, nes oro srovė jį gali pritraukti prie jūsų.

Neužmirškite savo kaimynų: pasiteiraukite, ar jie girdėjo pranešimus. Galbūt šalia gyvena neįgalūs žmonės, vieniši seneliai. Pasidomėkite, ar jais kas nors gali pasirūpinti, jei ne – padėkite jiems. Informuokite artimuosius, kaimynus, pažįstamus, bendradarbius, kad nelaimės atveju jie gali skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento informacija